Sveika, Paulina, Ačiū už klausimą. Būtų gerai žinoti tavo amžių, na bet spėju, kad tikriausiai jau esi baigusi pradinę mokyklą ir įžengei į paauglystės amžių. Dažytis ar ne, nuspręsti gali tik tu pati, tačiau, kol gyveni su tėvais, jie yra už tave atsakingi ir rūpinasi tavimi, tad į jų nuomonę derėtų atsižvelgti. Tėvai linki tau pačio geriausio. Patarčiau atvirai padiskutuoti su tėvais šia tema, jų išklausyti. Galbūt jie mano, kad tu dar maža ir tau anksti, galbūt bijo, kad sulauksi netinkamo tavo amžiaus mergaitei dėmesio iš aplinkinių (ypač berniukų), galbūt saugo tavo odą ar tiesiog nenori švaistyti pinigų kosmetikai.

Kokybiška kosmetika yra brangi, tad kol neuždirbi pinigų, pagalvok, ar Tau to BŪTINAI reikia? Galbūt Jūsų šeimai reikia pirkti ir kitų svarbesnių dalykų. Norint būti išties gražiu žmogumi, reikia išmokti pagalvoti ir apie kitus.

Na, bet taip pat gali pateikti tėvams ir savo argumentų, kodėl tu nori dažytis. Pvz., gal nori būti gražesnė sau ir labiau patikti kitiems, o gal nori pritapti prie kitų mergaičių. Išklausyk, ka jie mano šiuo klausimu. Galbūt suprasi, kad ir be makiažo esi graži, o pritapdama prie kitų mergaičių tik išore prarasi savo išskirtinumą.

O gal tau pavyks rasti kompromisą? Gal tėvai neprieštaraus, jeigu, pvz., tu paryškinsi akis blakstienų tušu, o lupas – neryškios spalvos blizgiu ar balzamu.

                 Nuoširdžiai

    psichologė Tija Ragelienė